Ewa Przybyła Katowice

Indeks
oN JeSt iNnY!!!
 

Uhonorować Tiele-Wincklerów.Uhonorować Tiele-Wincklerów Dnia 17 września 2006 z kilkudniową wizytą na Górny Śląsk przybyli dwaj potomkowie rodu Tiele-Wincklerów: hrabia Hubert i baron Claus-Peter. Przodkowie gości położyli wielkie zasługi dla rozwoju górnośląskiego przemysłu, a szczególnie wiele zawdzięcza im największe miasto Górnego Śląska – Katowice. Dzięki staraniom protoplasty rodu Franza Wincklera przez niewielką osadę poprowadzono główną linię kolejową, łącząca rubieże ówczesnych Prus z Berlinem. Był to impuls o decydującym znaczeniu dla wzrostu Katowic. Dzieło Wincklera kontynuowała jego córka, Waleska, która wyszła za mąż za Huberta von Tiele. Odtąd członkowie rodu posługują się nazwiskiem von Tiele-Winckler. Postacią wielkiego formatu była córka Huberta i Waleski, Ewa, znana jako Matka Ewa, prowadząca zakrojoną na szeroką skalę działalność charytatywną. Katowickie koło Ruchu Autonomii Śląska zwróciło się do władz miasta z wnioskiem.
Coś o rozwoju okolic BB i Krakowa!!!!.. Wójt przewiduje, że połowa z nich zostanie w rękach mieszkańców - wybudują się tam ich dzieci czy wnuki. Reszta przeznaczona będzie na sprzedaż. W ciągu ostatnich dwóch-trzech lat gminie przybyło aż.
Potrzebne stare zdjęcia gliwickich fontann.Potrzebne stare zdjęcia gliwickich fontann "Gliwicki Cmentarz Centralny czeka renowacja fontann i alejek. Jednak żeby wszystko było dokładnie jak przed laty, potrzebne są stare zdjęcia. miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,4319170.html mentarz Centralny to największa nekropolia. a główne chodniki prowadzą do centralnie usytuowanego Domu Przedpogrzebowego. - To unikatowa koncepcja miejskiej nekropolii. Cmentarz nie był na bieżąco rozbudowany, tylko powstał według gotowej koncepcji - mówi Ewa Przybył z biura architektoniczno- budowlanego Venit, któremu miasto zleciło opracowanie projektu modernizacji cmentarza. [.] miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,4319170.html Projektanci w poszukiwaniu starych fotografii cmentarza przekopali już zbiory Archiwum Państwowego i Muzeum w Gliwicach. Niestety, żadne z. miasta.gazeta.pl/katowice/51,35063,4319170.html?i=0
Katowice: Zderzenie tramwajów.Z jutrzejszej GW: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3422224.html Kraksa tramwajowa w Katowicach Zobacz powiększenie Ranna w wypadku Krystyna Geisler Fot. Marcin Tomalka / AG   Katarzyna Piotrowiak  16-06-2006 , ostatnia aktualizacja 16-06-2006 20:15 Krzyki, krew, panika - opowiadają pasażerowie dwóch tramwajów, które zderzyły się w piątek w Katowicach. Lekarze udzielili pomocy kilkunastu dorosłym osobom i dziecku. Czworo z nich zostanie na obserwacji. Policja sprawdzi stan techniczny tramwajów. 28-letnia Ewa Piekarska, mieszkanka Zabrza, jechała tramwajem nr 15 do pracy. Kilkanaście minut po godz. 10, w pobliżu Akademii Ekonomicznej, tramwaj stanął. Ale to nie był przystanek. - Spieszyłam się,. przed barierką ustawioną przez pogotowie torowe, najechała "36". Waldemar Przybyła, motorniczy z "15", który jeździ już od 20 lat, zdążył tylko złapać się za uchwyt w kabinie. - Słyszałem krzyki pasażerów..
Ratowanie gliwickiej perełki.Skarbu Państwa, próbuje przekazać nieruchomość gminie żydowskiej jako prawnemu spadkobiercy. Przed takim rozwiązaniem broni się Włodzimierz Kac, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach. - Po prostu nie mamy skąd wziąć pieniędzy. Źródło: miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,3849520.html
Fundacja Or Chaim ma pomysł.Gliwic, jako przedstawiciel Skarbu Państwa, próbuje przekazać nieruchomość gminie żydowskiej jako prawnemu spadkobiercy. Przed takim rozwiązaniem broni się Włodzimierz Kac, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach. - Po prostu nie mamy. naczelny rabin Polski. miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3849520.html
Cisownica rządzi!.Cisownica rządzi! Dzięki mieszkańcom ocalono cenne starocie Ewa Furtak 12-09-2004 GW Izba Regionalna i Mała Książnica Cisownicka zawdzięczają swoje istnienie mieszkańcom, którzy oddają tam za darmo przechowywane od pokoleń cenne starocie.. światowej wpisywano wszystkich mieszkańców Cisownicy. W sobotę wieś świętowała pierwszą rocznicę istnienia swojej książnicy. Z tej okazji przybyła tam jeszcze jedna cenna kolekcja, tym razem tzw. hoczków cieszyńskich, elementów zdobiących tradycyjny. powinni brać z tych ludzi przykład - chwali Cisownicę Katarzyna Wróbel z Katowic. - Pokazujemy, że da się zrobić wszystko i nie trzeba na to pieniędzy. U nas ludzie po prostu.
"Tysionclatka" we Laband.Jarocka - Stanisława Karyś - Maria Kobielska - Elżbieta Lexy - Maria Łatak - Cezary Raczyński - mgr Maria Szatoń - mgr Ewa Turek - Danuta Wojtaszek - Zofia Zachodna -.
Trzęsienie ziemi - poczuliście- ja poczułem.no i potrzęsło. u mnie bez strat..nawet nie wymiernych ;) miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,2421285.html Skutki trzęsienia ziemi odczuli mieszkańcy Tychów i Lędzin Piątek, 3 grudnia 2004r. Wtorek mijał normalnie. Około godz. 16, jak to. nie chcę myśleć, co by było, gdyby wstrząs był silniejszy, taki, jakie czasami ogląda się w telewizji. Kiedy wszystko się wali na głowę, człowiek umiera w wielkim strachu - dodała Ewa. zewnątrz budynku. Pojawiła się plotka o awarii instalacji gazowej. Wezwano straż pożarną i pogotowie gazowe, na miejsce przybyli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Nie stwierdzono awarii, ani poważnych zniszczeń, choć na. 
 
Wątki
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates